TXID چیست؟ و چگونه بدست می آید؟

TXID تی ایکس ایدی مخفف Transaction Hash ID است که با نام لینک تراکنش نیز شناخته می شود، عددی منحصر به فرد و بدون تکرار است که از طریق آن می توان وضعیت یک تراکنش در بلاک چین را بررسی نمود. TXID همانند کد پیگیری تراکنش در سیستم های بانکی سنتی عمل می کند، که از طریق آن می توانید انجام تراکنش پول ملی خود را بررسی کرده و به اثبات برسانید، با این تفاوت که این کد برای ارزهای دیجیتالی کاربرد دارد.

پس از انتقال ارز ، یک TXID یا هش تراکنش جداگانه و منحصر به فرد به آن تراکنش اختصاص می یابد. از آن جایی که پول های دیجیتال قابل لمس نیستند و وجود فیزیکی ندارند، برای پیگیری و بررسی تراکنش انجام شده با آن ها، به TXID آن تراکنش نیاز خواهید داشت.

همان طور که که گفتیم، به هر تراکنشی که در بلاک چین ثبت شود، یک TXID منحصر به فرد تعلق می گیرد. این کد منحصر به فرد برای هر تراکنش به صورت تصادفی ساخته می شود، و کاراکترهای تشکیل دهنده این کد را اعداد و حروف انگلیسی در بر می گیرند. معمولا در بیشتر بلاک چین ها، یک لینک تراکنش ۶۴ کاراکتر دارد، اما ممکن است در برخی از بلاک چین ها این تعداد کمتر نیز باشد.

چگونه می توان TXID را پیدا کرد؟

برای یافتن TXID باید به اپلیکیشن یا وب سایتی که تراکنش را در آن انجام داده اید مراجعه کنید. معمولا این کد را می توانید در لیست تراکنش های خودتان پیدا کنید. برای مثال تمام تراکنش های دوج کوین در سایت رسمی دوج چین قابل مشاهده و پیگیری است .

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید مبلغی دوج کوین از یک آدرس کیف پول به آدرس کیف پول دیگری انتقال داده شده و پس از حدا قل سه کانفیرم انتقال آن کامل شده است . اعداد و ارقام منحصر به فردی که به نام هش تراکنش ایجاد شده بدین ترتیب acf5c4de546b386abbf95ba8214efcf5bf85941a91e0115a3f5e447ee5bed173  است که به آن TXID یا سند انتقال می گویند.

به علت جلوگیری از هر گونه اشتباه ، پس از انتخاب سهام یا رمزارز مورد نظر ، توسط تیکت به کارشناسان ما اطلاع رسانی کنید تا پس از انجام مقدمات اولیه آدرس کیف پول اختصاصی هر ارز به شما اعلام گردد. تذکر می دهیم قبل از فشردن دکمه انتقال حتما از یکی بودن حروف و اعداد آدرس کیف پول مطمئن شوید زیرا ممکن است بدافزارهای آنلاین در هنگام کپی و چسباندن آدرس کیف پول ما ، آن را به آدرس دلخواه هکر سازنده خود تغییر دهند و بدین ترتیب مبلغ ارسالی شما را سرقت کنند.

پس از واریز صحیح به آدرس کیف پول ما و انجام حداقل سه کانفیرم در شبکه بلاکچین ، مانند نمونه تصویر بالا ، آدرس TXID منحصر بفرد آن را ، از طریق پنل کاربری خود ، برایمان تیکت کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت آن را چک کرده و درخواست شما را مورد تائید و اجرا قرار دهند.

به کاربران ایرانی توصیه می کنیم که از نرم افزار یا اپ کیف پول کوینومی استفاده کنند ، زیرا در حال حاضر با وجود فشارهای زیاد آمریکا ، کاربران ایرانی را مورد تحریم قرار نداده و از طرفی رمزارزهای فراوانی را ساپورت کرده و کارکردن با آن بسیار آسان و ایمن می باشد. در صورتی که به نحوه کارکرد اپ یا نرم افزار کیف پول خود چندان مسلط نیستید براحتی می توانید از آموزشهای موجود در اینترنت استفاده کنید. همچنین اگر در ایران زنگی می کنید حتما از کیف پول هائی استفاده کنید که ایران را در لیست سیاه و تحریم خود قرار نداده باشند یا بتوان بدون فیلتر به دارائی های داخل آن دسترسی داشت.

به بالای صفحه بردن question