ما کیستیم؟

در فروردین ماه سال نود و دوی شمسی ، پس از استراحت و تفریحات سال نو ، سه دوست که در زمینه بورس و اوراق بهادار و خرید و فروش سهام مشغول کار و سرمایه گذاری بودند به مبحث بلاکچین و ثمره مالی آن ، بیت کوین علاقمند شدند ، این همان دورانی بود که منابع به روز و مطمئن آن ، اکثرا انجمنهای انگلیسی زبان بود و قیمت هر بیت کوین بین هفتاد تا صد و پنجاه دلار نوسان داشت!

این سه دوست ریسکش را پذیرفتند و در تیر ماه همان سال با کمک چند رابط خارجی که  اوج و افت قیمتها را زیر نظر داشتند لحظه مناسب خرید را دریافته و مقداری بیت کوین را به قیمت هر عدد هفتاد و هشت دلار خریدند!

طولی نکشید که بیت کوین سیر صعودی خود را آغاز کرده و هیجان شدیدی را در افکار سرمایه گذاران خود بوجود آورد. هیجانی که همیشه در وجود تریدرهای تازه کار خودنمائی می کند و حالتی بین بیم و امید را بوجود می آورد.

قیمتها افت و خیز زیادی داشت و با هر صعودی وسوسه فروش ، ذهن شان را درگیر می کرد ولی در انجمنها با محاسباتی که انجام می دادند زمزمه هائی مبنی بر بالا رفتن قیمت بیت کوین شنیده می شد ، بنابراین دل را به دریا زده و باز منتظر شدند.

در آبان ماه همان سال قیمت بیت کوین چنان به شدت اوج گرفت که خون هر سرمایه گذار نوپائی را منجمد می کرد.

همینکه بیت کوین به قیمت فوق العاده هفتصد و هفتاد دلار رسید دیگر صبر نکردند و با کمک و مشاوره همان دوستان بیت کوین هایشان را فروختند.

شادیشان وصف ناپذیر بود در عرض تقریبا چهار ماه سرمایه شان چند برابر شده بود! سودی که در هیچ تجارت دیگری باور پذیر نیست.

قیمتها همچنان بالاتر می رفت تا جائی که به مرز هزار دلار رسید! مقداری ناراحت شدند که چرا کمی دیگر صبر نکردند تا در این قیمت استثنائی بفروشند ولی بعدها فهمیدند که روش کار در این تجارت کمی متفاوت تر از کارهای دیگر است و نداشتن (طمع) رمز پیروزی در ترید است.

این سود چنان شیرین نشست که تصمیم گرفتند اطلاعات و تخصصشان را در زمینه ترید ارزهای دیجیتال بالا ببرند و نحوه ماینینگ بیت کوین را نیز بیاموزند.

البته بخاطر افت و خیزهای شدید بیت کوین ، از طرف آشنایانشان بارها مورد شماتت قرار گرفتند و حرفهای ناامید کننده ای را شنیدند ، اما عزمشان بر این بود که ، این صنعت و تجارت جدید را با جدیت بیشتری دنبال کنند.

جهش !

بر مبنای فناوری بلاکچین ، کوین ها یکی پس از دیگری وارد میدان شدند و این نشانه اعتبار و محبوبیت رمز ارزها بین اقشار مختلف جامعه بود. انقلابی که قرار است حساب و کتاب جهان اقتصاد را از دست عده ای خاص (متمرکز) بیرون بکشد و آن را در سیستم بلاکچین بین مردم (غیرمتمرکز) عمومی کند. جائی که نتوان کلاهی بر سر دیگری گذاشت و اسناد منتشره از اموال شخصی به حدی باشد که دستکاری آنها توسط سارقان و مزدوران غیرممکن شود.

سیستم بلاکچین بسیار جذاب بود پس ما مشتاقانه دنبالش می کردیم ، این اشتیاق باعث شد که در زمینه ترید و پس از آن راه اندازی فارم ماینینگ بیت کوین با اتصال به استخر  SlushPool و ارتباط با افراد حرفه ای ، تجربه کسب کنیم و به مهارتهای تخصصی این صنعت دست یابیم.

در این فارمها ، مجموعه ای از دستگاه های اختصاصی محاسبات که ASIC نام دارند به صورت شبانه روزی روشنند تا معادلات شبکه را حل کنند و به نوعی به شبکه بلاکچین در حفظ و نگهداری و امنیت اطلاعات آن کمک کنند و در عوض پاداش خود را که سهمی از کارمزد و ایجاد رمز ارزهای دیجیتالی ارزشمند هستند را دریافت دارند.

ناگفته نماند که سه نسل قبل از این بخاطر سختی شبکه بیت کوین از دور خارج شده اند! نسل اول که محاسبات را بر عهده داشت ، سی پی یو (CPU) بود که بسرعت از کارزار کنار رفت. نسل دوم محاسباتی کارت های گرافیکی (GPU) بودند که با توان خاصی برای اینکار طراحی شدند ولی در این زمان دیگر بصرفه نیستند و نسل سوم که برای این محاسبات به کار گرفته شدند ، بردهای اف پی جی ای (FPGA) بودند که آنها هم فعلا  برای استخراج بیت کوین کارایی مناسبی ندارند و بدین ترتیب نسل کنونی استخراج بیت کوین با نام (ASIC MINER) طراحی و ساخته شدند.

این دستگاه ها ، با الگوها و توان های مختلف توسط چند شرکت پیشرو در این صنعت تولید می شوند و کارشان فقط حل معادلات پیچیده شبکه بلاکچین است و قدرتهایشان در حد چندین تراهش می باشد که این یعنی میلیاردها محاسبه در ثانیه! بنابراین بر خلاف تصور افراد تازه کار ، به هیچ وجه قابل مقایسه با قدرت محاسباتی کامپیوترهای خانگی یا تلفن های هوشمند یا سرور سایتها نیست!

با چنین شناخت و تجربه ای ، در اوایل سال نود و چهار ، سرمایه قابل توجهی را در این زمینه به کار انداختیم و فارمهای خود را در مجموع با سیصد و هشتاد دستگاه ASIC راه اندازی کردیم و به مرور پس از رسیدن به سودهی ، همزمان با تعویض دستگاههای فرسوده تعداد بیشتری را نیز به این مجموعه اضافه کردیم.

سال نود و شش جهشی بزرگ آغاز شد! بیت کوین ، پادشاه رمز ارزها ، بالاخره ارزش خود را به عنوان طلای دیجیتالی ثابت کرد و به قیمتهای فوق العاده ای رسید که نیمی از آن بخاطر نصف شدن پاداش ماینرها بود و نیمی دیگر شرایط گوناگون بازار … رسیدن به چنین قیمتی ، برای ما نیز بسیار سخت اما خوشحال کننده بود و خیلی ها را در این برهه تاریخی ثروتمند کرد. شاید بتوان از آن سال به عنوان یکی از سالهای طلایی تریدرهای حرفه ای نام برد.

در این سال با توجه به ذخیره های ماین شده مان و تجربه و آشنائی با محاسبات اختصاصی ترید ، آنچنان معاملات شیرین و پر سودی را انجام دادیم که شرکای تجاری خود را به افرادی حرفه ای و متخصص افزایش دادیم و با ورود سرمایه بیشتر توانستیم به صورتی جدی تر ، این صنعت را دنبال کنیم. سال نود وشش نه تنها برای ارزهای دیجیتال ، بلکه برای گروه ما هم جهشی بزرگ بود ، جهشی که به تجارتمان پشتوانه ای قدرتمند بخشید.

در چند سال اخیر دنیای رمز ارزها بسیار تغییر کرد و افراد زیادی نیز در کشورمان وارد این حرفه شدند و طبق معمول با کوچه بازاری شدن معروفیت آن ، حرفهای علمی و غیر علمی مختلفی نیز در جامعه رشد کرد. کسانی که تجربه کار با بازار سهام و بورس یا تجارت های نوظهور را داشته اند ، واقفند که افکار متضاد عده ای ممکن است ریسک ضرر و زیان را بالا ببرد و تنها افراد شجاع با کمک دانش و محاسبه و صد البته سماجت ، می توانند در آن پیروز شوند.

مهاجرت

در این چند ساله برای باقی ماندن در این کارزار ، شبانه روز تلاش کردیم ، بسیار سخت هم تلاش کردیم . در این سالها همانگونه که سود کردیم ، ضرر هم دادیم. ولی بیشترین ضرر را زمانی متحمل شدیم که نظرات غیر کارشناسانه و تناقض گوئی های مختلف همزمان با عدم وجود زیرساخت های مناسب ، عرصه را بر صنعت ماینینگ تنگ کردند و خستگی را به تنمان نشاندند.

ما سعی می کنیم که شرایط کاری خود را به شیوه ای ساده و صادقانه بیان کنیم. باید توجه داشت که ذات رمز ارزها مردمی و غیر متمرکز است و این یعنی رقابت با موسسات مالی متمرکز ، به همین دلیل در دو سه سال اخیر ، صنعت ماین در میهن ، شدیدا دستخوش قوانین روزانه و انتظارات عجیب و غریب شده است.

از نظر قانونی ماینینگ به عنوان صنعت شناخته شده و زیر مجموعه وزارت صنعت و معدن است ولی عملا مانند یک پروژه صنعتی با آن برخورد نمی شود! … برای گرفتن مجوز ، باید تقریبا سیزده ارگان و وزارتخانه دیگر را با عقاید و دستورالعمل های گوناگون راضی نگه داشت! مشکلات تامین برق و تعرفه های سرسام آور واردات تجهیزات و قطعات نیز که از قبل وجود داشت. به زبان ساده تر این یعنی مرگ صنعت ماینینگ در ایران. با چنین شرایطی گرفتن مجوز تولید رمز ارز نه تنها باعث سردرگمیست بلکه به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد و تنها راه چاره برای ما ، مهاجرت به کشوری صنعتی و سرمایه پذیر بود.

با تکیه بر تجاربی که در عرصه های مختلف بدست آوردیم متوجه شدیم که ماجرای ماینینگ نیز مانند خیلی از پروژه های صنعتی دیگر ، قرار نیست به همین زودیها ختم بخیر شود. علاوه بر آن بازار جهانی نیز بخاطر بد بودن شرابط ماینرهای هیچ کشوری متوقف نخواهد شد! بنابراین فارمهای خود را در ایران تعطیل کردیم و همزمان با فعالیت بیشتر در زمینه ترید ، شرایط مهاجرت و کار و هزینه های روزمره در چند کشور مختلف را زیر نظر گرفتیم ، نهایتا تصمیم گرفتیم که کشور قزاقستان را برای این منظور انتخاب کنیم . کشوری که وسعتش از ایران بیشتر بوده و برای درآمدزائی و توسعه با شرایطی خاص ، پذیرای سرمایه گذاران می باشد.

قوانین حمایتی این کشور از صنایع نوپا و در اختیار قرار دادن برق با قیمتی مناسب و واردات کم دردسر قطعات یدکی و دستگاه های ماینر بعلت هم مرز بودن با کشور چین و همچنین داشتن مناطقی سرد و اینترنتی با ثبات ، ما را بر آن داشت که با خرید دستگاه هائی جدید از کشور چین ، فارمهای خود را ، در این کشور تجهیز و راه اندازی کنیم.

در خرداد ماه نود و هشت توانستیم با سرمایه های خود ، به غیر از هزینه های جانبی مهاجرت و مجوز راه اندازی و تامین برق و اینترنت و غیره ، فارمهای جدید خود را در مجموع با هزار و پانصد و شصت دستگاه ASIC و اتصال به استخر f2pool جهت استخراج بکار بگیریم. برنامه ما این بود که تا قبل از هاوینگ بیت کوین از این موقعیت استثنائی باقیمانده ، نهایت استفاده را ببریم که خوشبختانه با برنامه ریزیهای دقیق و فشار کاری بالائی که به خود آوردیم توانستیم از این موقعیت اسفاده کنیم و به خرج کرد خود برسیم.

بیت کوین برای ادامه یافتن استخراج خود نیازمند ماینرهاست و با توجه به گرانی قطعات و نصف شدن پاداش ماینرها بعد از هاوینگ اخیر باید تعادلی منطقی بوجود آید تا استخراج ادامه یابد . در شرایط کنونی بهترین راه حل برای پویائی در این بازار ، تمرکز بیشتر در زمینه ترید است در حال حاضر ما به استخراج خود ادامه می دهیم و اگر سود دهی دستگاه ها راضی مان نکرد به سادگی آنها را می فروشیم و تمام توان و تمرکز خود را بر روی بازار ترید می گذاریم .

در این برهه زمانی در نظر داریم که از چند وجهه مختلف به این بازار بپردازیم اول اینکه شروع به خرید مستقیم رمزارزها از کاربران نموده و دست واسطه ها را از قسمتی از این بازار کوتاه کنیم کاربران ما مجبور نیستند که رمزارزهای خود را با نازلترین قیمت همراه با کارمزدهای فراوان به واسطه ها بفروشند ما با عنوان فروش فوری رمزارز ، بدون نیاز به احراز هویت ، بدون ذره ای کارمزد و با قیمت به روز و جهانی رمزارزهای کاربران خود را می خریم.

دوم اینکه برای مقابله با تحریم اکسچنج ها ، برای کاربران خود خدمت اکسچنج (تبدیل ارزها به هم) را به قیمت دلاری و به روز راه اندازی کرده ایم تا از این طریق به آسانی رمزارزهای خود را به یکدیگر تبدیل کنند که از این تبادل بسته به نوع ارز با ارزانترین کارمزد ممکن و بصورت توافقی این خدمت را انجام می دهیم.

سوم اینکه از طریق مشارکت همگانی و فروش سهام های مدت دار با پذیرش سرمایه سرمایه گذاران ، در بازارهای جهانی معاملات بزرگ انجام داده و از این دوره طلائی سود کلانی را نصیب خود و سهامداران خود می نمائیم.

ما پیشگو نیستیم ولی شرایط کنونی مانند صفحه شطرنج دارای قواعد خاص خود است و با تجربه های اندوخته به راحتی می توان نزدیکترین حدس ها را در مورد روند بازار زد ، ما بر این باوریم که بزودی ارزش رمزارزها مانند طلا چندین برابر حال حاضر خواهد شد (همانگونه که تا کنون شده است) … مطمئنا صعود بیت کوین بر ارزش رمز ارزهای دیگر نیز اثرگذار خواهد بود ، بنابراین ما در بهترین دوره تاریخی بازار ترید هستیم! افراد هوشمند به هیچ وجه از این دوره استثنائی ثروت اندوزی چشم پوشی نخواهند کرد.

در پایان اینکه این سایت به زبان فارسی و فقط با دامنه https://dogebank.net  ثبت شده و تمام دامنه های دیگر با این اهداف و سیاستگذاری و چیدمان پنل ، فیک و کپی می باشد ، بنابراین دقیقا به پروتکل امنیتی HTTPS اول آن و یکی بودن حروف دامنه ما توجه کنید تا به دام سارقان اینترنتی نیافتید.

تا جایی که امکان داشت سایت را کاملا ساده و بدون پیچیدگی و زرق و برق طراحی کردیم تا موجب سردرگمی و گیجی مراجعه کنندگان نشود و بتوانند براحتی ثبت نام کرده و از سهام های موجود و امکانات آن بهره برداری کنند. حتی این امکان را قرار داده ایم تا افرادی که سرمایه ای ندارند یا مقدار سرمایه شان بسیار اندک است ، مانند تمام فروشگاه های اینترنتی با همکاری در فروش ، نسبت به هر سهامی ، با دریافت جایزه ویژه سایت به عنوان معرف ، کسب درآمد کرده و سرمایه خوبی را برای خود جمع آوری کنند. توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی ، بخش سوالات متداول و قوانین سایت را با دقت مطالعه کنید.

علت انتخاب دوج کوین به عنوان پول رسمی این سایت ، مسلما کارمزد پائین شبکه و همچنین ثبات منطقی جهت محاسبه سود سهام ها و قیمت بسیار مناسب آن است. شرایط مساعد و تفاوت قیمتی این ارز با ارزی مانند بیت کوین سبب می شود که بتوانیم کار خود را توسعه دهیم و از عهده سود دهی به شما نیز برآئیم

تصویر یکی از فارمهای ما در کشور قزاقستان
به بالای صفحه بردن question